بالاخره هرکسی مرتکب اشتباه می شه مهم اينه که بقيه ببخشنش ...

نمی دونم چه جوری ازتک تک  شما معذرت بخواهم . می دونم بعضی ازنوشته های من شماهاروناراحت کرده . به همين دليل می خواستم ازهمه کسانی که در اين مدت ۲-۳ماه که وبلاگ کوچيک منو ,ديدن و وقت خودشون رو گذاشتن  و يابزرگواری کردندمنو موردلطف خودشون قرار دادن وپيغامهای زيبای خودشون روابرازکردندازهمشون ممنونم . نمی دونم چه جوری ازهمه شماتشکرکنم .

بعضی ازاين نوشته ها که تووبلاگ من نوشته شده به هيچ وجه نظرخودمن نيست وخودم واقعا خجالت می کشم که چرااين نوشته ها دروبلاگ من قرارداده شده.دليلش هم اينه که بيشتراين نوشته ها توسط خودمن نوشته نشده .وشخص ديگری اين نوشته ها روبرای من نوشتن .ولی ازاين به بعد هرنوشته ايی که دروبلاگ نوشته شده باشد نظرخودمن هستش .

تنها دليلی هم که وجودداشت که اون نوشته ها روپاک نکردم به خاطراين بود که نظرات شما درمورداون نوشته ها ازبين نره .

درآخرمی خواستم ازهمه شما معذرت خواهی بکنم وبه خاطرتمام اين نوشته ها که باعث رنجش افکارشما شده بودپوزش بخواهم .اميدوارم منو به بزرگواری خودتون ببخشيد.

پلين

 

  
نویسنده : پلين اسدي ; ساعت ۱٠:٥۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٧ تیر ،۱۳۸٢

ماتريکس ۲

The Matrix: Reloaded

در ادامه قسمت اول ماتريس، دنيا همچنان توسط يک هوش مصنوعی و ماشين ها اداره می شود. ماشين ها تمام سرنوشت انسانها را رقم می زنند. در واقع زندگی انسان در اسارت يک برنامه کامپيوتری به نام" ماتريس" است.

نئو( کيانو ريوز) يکی از انسانهايی است که هنوز آزاد است و زندگی اش توسط ماتريس اداره نمی شود. او همراه با عده ای ديگر در يک دنيای سری و پنهان درمرکز زمين زندگی می کند، که تنها جای واقعی است که زندگی در آن سير طبيعی اش را ادامه می دهد و هنوز به زير سلطه ماشينها در نيامده است.

زمانی که ماتريس به وجود چنين شهری پی می برد، ارتشی برای حمله و تصرف اين شهر آماده می کند. ارتش عمليات حفاری خود را برای رسيدن مرکز زمين آغاز می کند.

نئو، معشوقه اش، ترينيتی( کری - ان ماس) و مشاورش، مورفيوس( لارنس فيشبرن) خود را آماده می کنند تا راهی بيابند که بتوانند به کامپيوترهای عظيمی که گرداننده جهان هستند دست پيدا کنند، و از انهدام شهر توسط نيروهای ماتريس جلوگيری کنند.

قسمت اول ماتريس که در سال 1999 ساخته شد، انقلابی در سينمای علمی- تخيلی براه انداخت و برنده چهار جايزه اسکار شد. قسمت اول اين فيلم مانند جنگهای ستاره ای (جورج لوکاس) الگوی بسياری از فيلم های علمی- تخيلی پس از خود شد.

اما داستان ماتريس در قسمت ديگری که انقلاب های ماتريس نام دارد و در پائيز امسال به نمايش در خواهد آمد، ادامه پيدا می کند. بيشتر صحنه های اين دو قسمت با هم فيلمبرداری شده است، وبيشتر بازيگران قسمت اول در دو قسمت ديگر اين سه گانه بازی می کنند.

قسمت اول ماتريس با بودجه ای حدود 63 ميليون دلار ساخته شد. اما برای قسمت های دوم و سوم اين مجموعه بيش از 300 ميليون دلار هزينه شده است.

در قسمت اول ماتريس در 420 نما از جلوه های ويژه استفاده شده، اين رقم در دو قسمت ديگر به بيش از 2500 نما می رسد. برای ساخت قسمت دوم و سوم ماتريس 3300 نفر استخدام شدند، که از اين تعداد 565 نفر نامشان در عنوان بندی آمده است.

هر سه قسمت اين سه گانه توسط برادران واچوفسکی( لری و اندی) ساخته شده است.

 

  
نویسنده : پلين اسدي ; ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٥ تیر ،۱۳۸٢

حاملگی از طريق اينترنت

 

                             آياشمابااين روش موافق هستيد:    

نخستين کودکی که در بريتانيا بر اثر اسپرم خريداری شده از طريق اينترنت موجوديت يافته قرار است ماه آينده به دنيا بيايد.

پدر و مادر اين کودک يکی از شانزده زوجی اند که از طريق يکی از سايتهای اينترنتی اسپرم، يا عامل نرينه تشکيل دهنده نطفه خريداری کرده اند.

اين سايت اينترنتی که mannotincluded.com يعنی "شامل مردها نمی شود" نام دارد در واقع واسطه ای است برای زنان همجنسگرا يا زنان تنها که جويای بارداری و داشتن فرزندند اما نخستين کودک قرار است در خانواده ای طبيعی به دنيا بيايد.

اسپرم خريداری شده از طريق اين سايت اينترنتی مستقيماً به خانه مشتری ارسال می شود تا او شخصاً به تلقيح مصنوعی بپردازد.

منتقدان اين روش بارداری را غيربهداشتی می دانند چون شخص دهنده اسپرم ممکن است مبتلا به بيماری ايدز باشد و از سوی ديگر معتقدند که هر کودک حق دارد هويت والدين خود را بداند.در حالی که از اين طريق در واقع کودک از هويت پدر خود بی اطلاع خواهد ماند.

سازنده اين سايت اينترنتی به بی بی سی گفته است که مراجعه کنندگان به سايت او می توانند اسپرم شخصی را انتخاب کنند که ويژگيها و شخصيت مورد نظر آنها را داشته باشد.

او ادعا می کند که اشخاصی که از طريق سايت اينترنتی او اسپرم خود را در اختيار مشتريان قرار می دهند از ميان سالمترين افراد بريتانيا انتخاب شده اند.

اين سايت اينترنتی تنها به عرضه اسپرم تازه می پردازد، در حالی که سازمان باروری و جنين شناسی بريتانيا تنها اسپرم را در در درمانگاههای خود می پذيرد و سپس آن را منجمد کرده به مدت شش ماه مورد آزمايش قرار می دهد تا آلوده به بيماری نباشد.

سايت اينترنتی جان گونزالس که فعاليت خود را يک سال است آغاز کرده تاکنون به شانزده زن کمک کرده که بارور شوند و تمام اين زنان بجز يک مورد همجنسگرا بوده اند.

در اين سايت نام سه هزار مرد به عنوان دهنده اسپرم و نام پانصد زن به عنوان پذيرندگان اسپرم ثبت شده اما نام هيچيک از آنها فاش نمی شود.

  
نویسنده : پلين اسدي ; ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٢

کشف 'کهن ترين سياره' توسط هابل

ستاره شناسان می گويند تعداد سيارات موجود در کهکشان راه شيری احتمالا بيش از آن است که تاکنون تصور می شد.

اين استنتاج ناشی از کشف تنها يک سياره در نقطه ای از کهکشان است که انتظار وجود سيارات در آن نمی رفت.

کره نويافته حول ستاره ای در يک خوشه کروی از ستاره ها کشف شد. دانشمندان انتظار تشکيل سيارات در خوشه های کروی که شامل ميليون ها ستاره کهن است را نداشتند.

عمر اين سياره که دو برابر و نيم مشتری است حدود 13 ميليارد سال تخمين زده می شود و در خوشه کروی ام 4 کشف شده است که 5600 سال نوری از زمين فاصله دارد.

اين سياره و ستاره مادر، که اکنون به پايان عمر خود نزديک شده است، در پی برخوردهای حيرت انگيزی با ساير ستاره ها در ناحيه ای از فضا قرار گرفتند که امکان مشاهده آنها را فراهم کرد.

کشف اين منظومه و همچنين ساير سيارات در فواصل نزديک تر به زمين برای دانشمندان بدان معنی است که کهکشان ما، و جهان فرای آن احتمالا آکنده از سيارات است .

  
نویسنده : پلين اسدي ; ساعت ٤:۱٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٢

دوست يابی

                                    

اول می خواستم تشکر کنم از تمامی کسانی که وبلاگ کوچيک منو ديدن , واقعا از همه ممنونم.

قسمت جديدی  رو در وبلاگم گذاشتم که می تونين با استفاده از اون برای خودتون دوستان جديدی

پيداکنيد.اين امکان در قسمت Friend Search  ايجادشده است. (قسمت پايين لينکهای سمت چپ )

يکی از مزايای اين سايت داشتن Search حتی برای شهرهای ايران می باشد.که من خودم تا

اونجايی که می دونم کمتر سايتی چنين امکانی رو داره .در هر صورت ۱بار ديدنش بی فايده نيست .

اميدوارم خوشتون بياد...

  
نویسنده : پلين اسدي ; ساعت ۱:٠٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٢ تیر ،۱۳۸٢